Google, alışveriş fırsatları için yepyeni bir merkez oluşturuyor

Artık Google’a “alışveriş fırsatları” yazarsanız, arama motoru sizi elektronik ve giyim gibi kategorilerde indirimlerle dolu bir sayfaya yönlendirecek.

Belirli bir ürün türünü arıyorsanız Google’da “kulaklık indirimleri” gibi bir şey arayabilir ve o ürüne ilişkin kampanyaları görebilirsiniz. Sergilenen ürünler büyük mağazalar, lüks markalar ve yerel mağazalar da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan geliyor. Google, geçmişte hesabınızda oturum açtığınızda göz attığınız öğelere dayalı olarak da benzer şeyler gösterecektir. Ayrıca, örneğin daha önce bir gömleğe veya saate baktıysanız, “göz atmaya devam et” kısmında mevcut kampanyalar gösterilecek.

Google, alışveriş fırsatları için yepyeni bir merkez oluşturuyor

Ayrıca Google, bir fiyatın ortalamanın üstünde mi yoksa yakın zamanda düşüp düşmediğini görmek için de daha fazla bilgi sağlayacak. Sitelerin adres çubuğunda, bir ürünün 90 günlük fiyat geçmişini görüntülemek için tıklayabileceğiniz bir “alışveriş bilgileri” etiketi bulunacak. Bu grafik, ürünün sık sık indirime girip girmediği veya etiket fiyatının yakın zamanda düşüp düşmediği konusunda size bir fikir verebilir. Bir ürün indirime girdiğinde anlık ve e-posta bildirimleri almak için Mobil Arama’daki zil simgesini de tıklayabilirsiniz. Bilgisayarınızdan Chrome’da alışveriş yapıyorsanız bunun yerine öğeyi yer imlerinize de ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir