Twitch Kanal Abonelik Fiyatları Artıyor

Amazon tarafından bir süredir karlı hale getirilmeye çalışılan Twitch platformu ilk kez abonelik fiyatları için artış kararı aldı. Twitch, “yayıncı gelirlerinin artan maliyetlere ayak uydurmasına ve yerel para birimindeki dalgalanmaları yansıtmasına yardımcı olmak için çeşitli ülkelerdeki fiyatları güncelleyeceğini” söyledi. Bu değişikliklerin etkisini ilk hisseden pazarlar ise başta ülkemiz olmak üzere İngiltere, Kanada ve Avustralya.

28 Mart tarihinden itibaren Türkiye’de Twitch, her üç seviyenin de fiyatını önemli ölçüde artırıyor. Yakında Kademe 1 aboneliğinin fiyatı 9,90 yerine 43,90 TL’ye, Kademe 2 aboneliğinin fiyatı 19,99 yerine 87,90 TL’ye ve Kademe 3 aboneliğinin fiyatı 49,99 yerine 215,90 TL’ye yükselecek.

Bu fiyat değişikliklerinin yalnızca masaüstü veya web üzerinden satın alınan abonelikler için geçerli olduğunu belirtelim. Mevcut abonelikler yeni fiyattan otomatik olarak yenilenecek.  Twitch, önümüzdeki aylarda mobil uygulamalarındaki fiyatları da güncelleyeceğini söylüyor. Hizmet ayrıca bu yılın sonlarında diğer ülkelerdeki fiyatları da güncellemeyi planlıyor.

İşin iyi tarafı, yayıncılar aynı gelir paylaşımına sahip olacak. Dolayısıyla yayıncılar Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Türkiye’deki aboneliklerden daha fazla kazanacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir